2017 Logo strona

 

Czas na zmiany! Od początku staramy się, aby Wasz głos był słyszalny. Teraz możecie przejąć kontrolę nad częścią naszego projektu. Chcemy zacząć coś nowego, rozszerzyć projekt na inne sfery i pozwolić mu się samodzielnie rozwijać. Nadaliśmy pewien kierunek, teraz Wasza kolej, aby przejąć pałeczkę. Wyznaczcie ścieżkę, a my pójdziemy za Wami. Otwieramy wolontariat Sztuki Wyboru.

IMG 9518Jako młodzi ludzie macie głowy pełne pomysłów, macie mnóstwo umiejętności i tylko od Was zależy co z nimi robicie. Z doświadczenia wiemy że ścieżki kariery układają się przeróżnie. Nieważne jakie macie plany. Życie jest na tyle dynamiczne, że trzeba być elastycznym. Ktoś wyjeżdża za granicę do pracy na zmywak, a po chwili zakłada świetnie prosperującą firmę, ktoś przez całą szkołę trzyma się na uboczu, a po chwili jest świetnym prawnikiem, ktoś jak mała mróweczka pilnie się uczy i ma same piątki… a kończy na garnuszku u rodziców, bo nie miał odwagi podjąć wyzwania. To od Was zależy jaką drogę wybierzecie, po jakie doświadczenia będziecie sięgać. Macie spory wpływ na to, jak będzie wyglądało Wasze przyszłe życie zawodowe, ale rynek pracy to sztuka wyboru… nie zawsze naszego… a więc trzeba nauczyć się sztuki podejmowania właściwych decyzji i pamiętajcie, że do Was należy wybór. Jedną ze ścieżek rozwoju umiejętności właściwej jest z pewnością wolontariat, który jest doskonałym polem prób i eksperymentów w sprawdzaniu swoich umiejętności.

IMG 0281Nie zamierzamy Was szczególnie namawiać, bo nie potrzebujemy osób namówionych. Potrzebujemy pełnokrwistych, wartościowych i dojrzałych osób, które chcą się rozwijać i chcą mieć z tego przyjemność, bo rozwijając siebie robią coś wartościowego.

Wolontariat Sztuki Wyboru jest czysto zindywidualizowany, oparty na Waszych umiejętnościach i Waszym zaangażowaniu. Jeśli się do nas zgłosicie, to postaramy się abyście zostali zaangażowani do projektów zgodnych z Waszymi zainteresowaniami. Mamy zasadniczo dwa cele, po pierwsze rozwijać nasz projekt o nowe obszary, po drugie dać Wam szansę na rozwój swoich umiejętności i udokumentowanie ich na papierze. Traktujemy Was poważnie, dlatego w dowolnym momencie możecie nas poprosić o podsumowanie Waszego wolontariatu i wystawienie stosownego zaświadczenia.

IMG 9995Teraz zadacie sobie pytanie „Co mógłbym właściwie dla was robić?” Odpowiedź jest prosta, wszystko w czym jesteście dobrzy lub w czym chcecie się rozwijać. Mamy kilka pomysłów, chcielibyśmy wyszukiwać informacje o ciekawych projektach filmowych i wrzucać tego typu posty na facebook. Rozważamy założenie forum internetowego, na którym moglibyście się kontaktować ze sobą, wymieniać pomysłami, umiejętnościami i zainteresowaniami. Zastanawialiśmy się nad giełdą specjalistów, na której będziecie mogli rekrutować spośród siebie ekipy filmowe i obsady do Waszych amatorskich filmów. Możemy rozwinąć dział recenzji filmowych, stworzyć biuletyn o nowościach w kinie... Albo zupełnie coś innego… Na pewno wykorzystamy osoby, które potrafią dobrze pisać, które poradzą sobie z pracami administracyjnymi na stronie, które mogą pełnić funkcje moderatorów, a grafików i filmowców włączymy do projektów multimedialnych. Więc jeśli chcecie zbudować portfolio z pracami stworzonymi dla dużej instytucji, to jesteście na dobrej drodze przyłączając się do nas.

Aby zgłosić chęć przystąpienia do wolontariatu wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy i przesłać go do nas drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 media  Formularz zgłoszeniowy

W tworzeniu logo wolontariatru wykorzytaliśmy pracę Pauliny Grudzińskiej z Gimnazjium Nakle.

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia