2017 Logo strona

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Sztuki Wyboru, jest to projekt pilotażowy, którego pomysłodawczynią jest Emilia Lewandowska. Zaczniemy od recenzji filmów, które waszym zdaniem są wartościowe, ale nie znaczy to, że musimy ograniczać się tylko do pisania.

Jeśli macie jakieś pomysły, np. chcecie organizować pokazy filmów, wspólnie zrealizować jakąś produkcję filmową, podzielić się swoim scenariuszem to jest to miejsce dla was. Wszystkie recenzje i newsy z tego działu trafią na facebook Sztuki Wyboru oraz do newsów naszej strony. Baner na podstawie grafiki Zuzanny Metkowskiej z Liceum Plastycznego w Bydgoszczy.

Rate this item
(0 votes)

1978 rok, siedemnastoletni Jim Caroll pokazuje światu swoje wnętrze, zniszczoną i uzależnioną od heroiny duszę poety. Autor ujawnia sekrety nałogu, wydając pamiętnik „The Basketball Diaries’’. Na kartach papieru zapisuje szczere relacje przeżyć, których doświadczył pod wpływem narkotyków.

Rate this item
(1 Vote)

Rzadko, kiedy mamy w polskim kinie styczność z adaptacją tak skomplikowanego w budowie utworu, jakim jest książka znanego prozaika - Andrzeja Stasiuka pt. „Opowieści galicyjskie”. Cykl balladowych opowiadań, których bohaterowie wzajemnie przenikają przez swoje życiorysy, nie łatwo ująć w filmowym obrazie. Jak przypadło na Stasiuka, jego opowiadania mają w sobie gorzką tajemnicę.

piątek, 08 styczeń 2016 00:00

„W ciemności” reż. Agnieszka Holland

Rate this item
(0 votes)

Lwów, 1944 rok, trwa II wojna światowa. Giną miliony ludzkich istnień, a głównym celem mordu III Rzeszy jest naród żydowski. Jak powiedziała Z. Nałkowska to „Ludzie ludziom zgotowali ten los ”...

piątek, 08 styczeń 2016 00:00

,AMBASSADA” reż. Juliusz Machulski

Rate this item
(1 Vote)

Juliusz Machulski jest reżyserem takich filmów jak ,,Vabank” czy ,,Seksmisja”. Znamy go również z produkcji ,,Kilera”, ,,Vinci” oraz ,,Ile waży koń trojański?”. Nie ulega wątpliwości, że zasługuje na miano jednego z najlepszych i najbardziej znanych twórców polskiego kina. W filmach Juliusza Machulskiego nie znajdziemy patosu i powagi. Dostarczą nam natomiast dawkę lekkiego kina z poczuciem humoru. Tak samo jest w przypadku AmbaSSady z 2013 roku.

Rate this item
(1 Vote)

Reżyser Lesse Hallstrom stworzył świat bez amerykańskiego rozmachu. Film ogranicza się do jak najmniejszej ilość efektów specjalnych. Główną formą przekazu są emocje i szara rzeczywistość Gilberta: jeden sklep, zero perspektyw. Mógł spełniać marzenia. Został w małym miasteczku Endora, by pomóc rodzinie po samobójstwie ojca. Pracuje i opiekuje się chorym na autyzm bratem. Jego matka, Bonnie cierpi na otyłość. Kobieta nie pracuje, nie zarabia. Ogląda świat przez szklany ekran telewizora. Siostry próbują pomóc, ale rzadko im się to udaje. Rodzinny dom jest bliski upadku, a on jako jedyny próbuje go przed tym uchronić. Kiedy ma znaleźć czas na marzenia i miłość?

piątek, 27 listopad 2015 00:00

PRZESŁUCHANIE reż. Ryszard Bugajski

Rate this item
(2 votes)

Przesłuchanie to dramat polityczny, do dziś określany jako najbardziej antykomunistyczne świadectwo czasów PRL-u. To próba oczyszczenia, rozliczenia się z przeszłością Polski pod butem tyrani stalinizmu. Trudne kino, ukazujące granice ludzkiej wytrzymałości wobec walki z komunistycznym systemem. Główna bohaterka historii to artystka Antonina Dziwisz. Piękna, utalentowana kobieta, która tańczy i śpiewa w kabaretowym zespole, bawiąc robotniczą i wiejską społeczność. 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia