2017 Logo strona

Edycja 2011: Scenariusze lekcji + dvd

PROGRAM PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNY DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

3d_okladka_sztuka_wyboru

Ideą projektu jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorakie problemy i zagrożenia czyhające na młodych ludzi, a będące wielokrotnie podłożem przestępstw. Nowatorskim rozwiązaniem, zaproponowanym w tym projekcie jest porzucenie sztywnych, skostniałych, nieinteresujących młodzieży form przekazu i promowanie działań, które angażują równocześnie obie strony, tj. młodzież oraz ich opiekunów. Kluczowym jest tu fakt, iż w obecnych czasach niestety coraz trudniej jest rodzicom, pedagogom oraz innym osobom odpowiedzialnym za wychowanie młodzieży, dotrzeć do młodych, skupić ich uwagę tak, by mieć możliwość przekazania im istotnych treści. Oba te światy bowiem z uwagi na postęp, w tym także technologiczny, oddalają się od siebie coraz bardziej. Tak więc praca nad projektem konkursowym ma z założenia być płaszczyzną, która połączy dwa aspekty: przekazanie konkretnej wiedzy na temat zagrożeń, form obrony przed nimi oraz przyjęcie, „przetrawienie” tejże wiedzy przez młodych ludzi, co ułatwiać ma ciekawa dla nich forma prac konkursowych.

Zwieńczeniem każdej edycji projektu jest wydanie publikacji pod postacią płyty dvd wraz z kompletem scenariuszy lekcji przygotowanych wspólnie przez nauczycieli i młodzież. Każdy scenariusz odnosi się aktywnie do jednego z nagrodzonych filmów konkursowych i wraz z nim powinien być przedstawiany.


Nakład płyt dvd został już wyczerpany, dlatego wszystkie materiały potrzebne do realizacji lekcji publikujemy poniżej.

Obraz oryginalnej płyty dvd

Aby przeprowadzić lekcję, nie jest konieczna cała płyta, ale czasami może się przydać do wielokrotnego wykorzystania. Ponieważ nakład płyt został wyczerpany, można uzyskać kopię DVD kontaktując się z naszą Emilką.

Informator dołączony do wydania dvd

Książeczka informacyjna dołączana do wydania dvd

Okładka płyty dvd

Książeczka informacyjna dołączana do wydania dvd

Scenariusze lekcji do druku

Publikacja przygotowana do samodzielnego wydruku, zawiera 9 scenariuszy lekcji przygotowanych dla Edycji 2011 Sztuki Wyboru, "Kręcę filmy, a nie jointy!"

Filmy wykorzystywane w scenariuszach lekcji

Podstrona z filmami wykorzystywanymi w scenariuszach lekcji. Filmy w jakości hd dostępne są po kliknięciu ikony YouTube odtwarzacza i wybraniu kółka zębatego.

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia