2017 Logo strona

JANUSZ KANIEWSKI - juror konkursu graficznego

Kaniewski_2aCzy wiesz co łączy Polskę z  opływową  sylwetką Ferrari?  Nie?! To pewnie też nie zdajesz sobie sprawy z polskich powiązań z  kultowym kabrioletem Mazda MX-5-!?  Dorzuć  do tego jeszcze wkład naszego kraju w wygląd karoserii aut takich jak Citroen C4 Picasso, Suzuki oraz nowe, czerwone logo Fiata…Tak, trudno w to uwierzyć , ale to wszystko projekty autorstwa polskiego designera, Janusza Kaniewskiego...

Kaniewski_2a 

Kaniewski ART

Janusz Kaniewski
- juror konkursu graficznego

 

 

 

 Kaniewski ART

Kaniewski ART
  

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

Kaniewski ART

  Źródło grafik: www.januszkaniewski.com

Czy wiesz co łączy Polskę z  opływową  sylwetką Ferrari?  Nie?! To pewnie też nie zdajesz sobie sprawy z polskich powiązań z  kultowym kabrioletem Mazda MX-5-!?  Dorzuć  do tego jeszcze wkład naszego kraju w wygląd karoserii aut takich jak Citroen C4 Picasso, Suzuki oraz nowe, czerwone logo Fiata…Tak, trudno w to uwierzyć , ale to wszystko projekty autorstwa polskiego designera, Janusza Kaniewskiego...

Absolwent architektury na Politechnice Warszawskiej, który jednak nie chciał projektować budynków  ale samochody, wyjechał do Włoch, gdzie w Instituto Europeo di Design w Turynie ukończył wydział projektowania aut. Talent  Polaka zauważyli  designerzy prestiżowego biura projektowego Pininfarina, specjalizującego się w tworzeniu samochodów koncepcyjnych, któremu sławę przyniosły projekty karoserii wykonywane w latach 30. na specjalne zamówienie gwiazd Hollywood oraz najbogatszych ludzi świata. Punktem zwrotnym w karierze Kaniewskiego był projekt butów narciarskich dla firmy Rossignol/Lange, w których austriacki narciarz, Hermann Maier, zdobył puchar świata – dzięki ich wprowadzeniu na rynek sprzedaż firmy wzrosła o 40%!

Oprócz projektów komercyjnych, Kaniewski angażuje się  także w akcje społeczne – m.in. stworzył dla ONZ kampanię przeciw  wykorzystywaniu pracy dzieci.

Dowodem na uznanie klasy naszego rodaka jest statuetka Machina Design Award, którą przyznano mu  w 2008 roku za całokształt twórczości, a także zajęcie II miejsca w rankingu Forbesa na najbardziej innowacyjnych ludzi w Polsce.

W ostatnich latach Janusz Kaniewski rozwija własną markę. Janusz Kaniewski Design jest biurem projektowym, którego zespół składa się z młodych specjalistów i pasjonatów: projektantów, grafików, architektów, konstruktorów i ilustratorów oraz doświadczonego działu sprzedaży, design management i PR.

Designer prowadzi także działalność  edukacyjną , m.in. wziął udział w warsztatach dla młodych projektantów - Gdynia Design Days w 2008 oraz  2010 roku. Podczas omawiania prac designer sugerował młodym projektantom by tworzyli odważniejsze projekty: „Rysujcie mniej zachowawczo. Pobudźcie wodze fantazji. Dajcie sobie szansę, póki nie jesteście zmanierowanymi projektantami. Dajcie się zauważyć. Tworząc wyjątkowe projekty macie szansę zaistnieć w świadomości odbiorcy. (…) Popatrzcie w przyszłość i w głąb siebie”.

Nie ukrywamy, że zależy nam, aby ten apel Janusza Kaniewskiego przyświecał Wam podczas pracy nad projektem na nasz konkurs.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami o naszym ekspercie to zapraszamy na stronę internetową Janusz Kaniewski Design i facebook biura.

 

 

 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia