2017 Logo strona

ALAN ANDERSZ - wykładowca Featured

ekspert andersz smallAktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Tancerz, wielokrotny mistrz Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim, kilkukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata. Pasjonat sportu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Pręgi” (reż. Magdalena Piekorz) i „Obława” (reż. Marcin Krzyształowicz). Na deskach teatralnych zadebiutował w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej w roku 2011, w spektaklu „Hotel Nowy Świat” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Rola Petera w spektaklu „Hawaje czyli przygody siostry Jane” (premiera w kwietniu 2016) jest debiutem Alana Andersza na deskach teatru Capitol. Aktualnie jest studentem w Warszawskiej Szkole Filmowej.

 

ekspert andersz smallAlan Andersz - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Tancerz, wielokrotny mistrz Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim, kilkukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata. Pasjonat sportu. Pierwszym poważnym osiągnięciem filmowym była rola Tadka w etiudzie szkolnej „Melodramat ” w reżyserii Filipa Marczewskiego za którą, w wieku 15 lat, otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu we Francji. Zagrał kilkanaście ról telewizyjnych, sympatię widzów „małego ekranu” zdobył rolą Pawła w serialu „Na Wspólnej”, a następnie rolą Patryka w serialu „39 i pół”. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Pręgi” (reż. Magdalena Piekorz) i „Obława” (reż. Marcin Krzyształowicz). Na deskach teatralnych zadebiutował w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej w roku 2011, w spektaklu „Hotel Nowy Świat” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Rola Petera w spektaklu „Hawaje czyli przygody siostry Jane” (premiera w kwietniu 2016) jest debiutem Alana Andersza na deskach teatru Capitol. Aktualnie jest studentem w Warszawskiej Szkole Filmowej.

      

 Opracowanie: Emilia Winiarska

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia