2017 Logo strona

MACIEJ PISAREK - wykładowca

ekspert_maciej_pisarek_small

Ur. 08.11.1966 w Krakowie W 1995 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. W latach 1985-90 studiował polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie reżyserię w PWSFTv i T oraz w Northern School Of Film And Television.


ekspert maciej pisarekMaciej Pisarek Ur. 08.11.1966 w Krakowie W 1995 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. W latach 1985-90 studiował polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie reżyserię w PWSFTv i T oraz w Northern School Of Film And Television.

Maciej Pisarek zdobywał doświadczenie pracując jako drugi reżyser. Na planie powstawały również dokumenty Mój film i, opowiadające o pierwszych doświadczeniach Mateusza Damięckiego, Przeżyć "Przedwiośnie".

Realizował wiele różnych form komercyjnych – np. teledysk Jeszcze jeden piękny dzień (Hymn Olimpijski) Rojka i Smolika; Obronę Jasnej Góry, fabularyzowany dokument z Danielem Olbrychskim; wyreżyserowaną przez niego reklamę NBC umieścił w programie "The Best Commercials You’ve Ever Seen".

Jesienią 2004 rozpoczął niezależną produkcję filmu fabularnego pt. Fale. Wyjazd (26 min.). Film, który w grudniu 2005 kupiła TVP, spotykał się z uznaniem ważnych festiwali – oficjalna selekcja m.in. Avignon, Sankt Petersburg, Slamdance (jedyny film z Polski w 2007).

W latach 2005-2007 pracował nad scenariuszem pt. Izolator, który miał być jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Reżyserem filmu jednak został operator Christopher Doyle. Pisarek, na znak protestu przeciwko zmianom w scenariuszu wprowadzonym w trakcie produkcji filmu, wypaczającym kształt i sens pierwotnego tekstu, wycofał nazwisko z napisów.

W 2014 roku wyreżyserował kręcony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego film pt. DżejDżej do własnego scenariusza z udziałem Borysa Szyca.

 

Filmy

 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia