2017 Logo strona

Eksperci z poprzednich edycji

ekspert_lukasz_zal_small

ur.24 czerwca 1981 roku w Koszalinie – operator obrazu, fotograf. Ukończył studia na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi w 2008 oraz Wrocławską Szkołę Fotografii AFA. Zajmuje się zarówno krótkimi formami fabularnymi, dokumentami, teledyskami jak i reklamami oraz formami video-art. Film "Ida", który współtworzył z Pawłem Pawlikowskim jest tegorocznym polskim kandydatem do Oscara.

ekspert wieckiewicz small

Polski aktor filmowy i teatralny. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Gość specjalny, wykładowca warsztatów podczas 4 edycji Sztuki Wyboru 2015. Laureat wielu nagród filmowych: dwukrotnie dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni , nagrody specjalnej Jury dla najlepszego aktora za podczas 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a także – czterokrotnie – nagrody Polskiej Akademii Filmowej „Orły” .

gosc gala 2014 kedzierzawska s

Polska reżyserka i scenarzystka, przedstawicielka kina autorskiego, odznaczona Krzyżem Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Dorota Kędzierzawska jest kilkukrotną laureatką "Orła" i "Złotych Lwów", została nagrodzona w Cannes w ramach Przeglądu Un Certain Regard, a jej film "Jutro będzie lepiej" wielokrotnie wyróżniała młoda publiczność festiwalowa.

ekspert barcis small

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pracuje również jako reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w serialu "Do krwi ostatniej". Od lat 80. z sukcesami pojawiał się na dużym ekranie, występując m.in. w takich filmach jak „Znachor” Jerzego Hoffmana, „Krótki film o zabijaniu” i „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego. fot. Franciszek Barciś

gosc gala 2014 reinhart s

Polski operator filmowy, montażysta i producent. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Dwukrotny laureat Orła za filmy "Jestem" i "Wenecja", laureat Złotych Lwów za film "Wenecja" i "Nic", dwukrotny laureat Złotej Żaby za filmy "Wrony" i "Wenecja", wielokrotnie nominowany za pozostałe swoje filmy.

Kaniewski_2aCzy wiesz co łączy Polskę z  opływową  sylwetką Ferrari?  Nie?! To pewnie też nie zdajesz sobie sprawy z polskich powiązań z  kultowym kabrioletem Mazda MX-5-!?  Dorzuć  do tego jeszcze wkład naszego kraju w wygląd karoserii aut takich jak Citroen C4 Picasso, Suzuki oraz nowe, czerwone logo Fiata…Tak, trudno w to uwierzyć , ale to wszystko projekty autorstwa polskiego designera, Janusza Kaniewskiego...

gosc gala 2014 opasinski s

Polski grafik specjalizujący się w tworzeniu plakatów filmowych, stworzył około 350 kampanii filmowych, jedna z czołowych postaci Hoolywood w tej dziedzinie. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku.

ekspert krzysztof szpetmanski small

Polski montażysta filmowy. Laureat nagrody za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepszy montaż za film "Mój Nikifor", (ponadto siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody). Współtworzył najgłośniejsze produkcje ostatniej dekady, m.in. : "Plac Zbawiciela", "Komornik", "Dług", „Cześć Tereska” ,"Przedwiośnie" czy ''Kariera Nikosia Dyzmy''. Jego dorobek artystyczny to ponad 60 zmontowanych filmów.

Operator filmowy, reżyser, wykładowca. Autor z ogromnym dorobkiem, wielokrotnie nagradzany, brał udział w tworzeniu między innymi takich filmów jak: Sztos 2, Różyczka, Jutro idziemy do kina, Kto nigdy nie żył..., Królowa chmur, Strażnik minionego czasu, E=mc2, Sfora: Bez litości, Tam i z powrotem, Csodálatos mandarin, Prymas - Trzy lata z tysiąca, Cud purymowy, Kalipso, Córy szczęścia, Ostatnia misja, Sztos, Dusza śpiewa, Auschwitz - zstąpienie do piekieł, Autoportret z kochanką, Niepisane prawa, Szuler, Podróż do Polski, Cały ten zgiełk, Światło w mroku i inne... oraz kilku znanych seriali: Czas honoru, Kryminalni, Ekstradycja...

ekspert radoslaw ladczuk small

Operator filmowy,  współtwórca między innymi takich nagradzanych filmów jak "Jesteś Bogiem", "Sala samobójców", "Na północ od Kalabrii", "Bez wstydu" i wielu innych. Operator dostrzeżony poza granicami kraju i angażowany do kolejnych zagranicznych produkcji. 

ekspert_adam_bajerski_small

Uchodzący za jednego z najlepszych i najciekawszych operatorów filmowych młodego pokolenia. W 1995 ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi.  Autor zdjęć do takich filmów jak „Dziewczyna z szafy”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Obława”, „Symetria” czy „Zróbmy sobie wnuka”, członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i zdobywca kilkunastu czołowych polskich nagród filmowych m.in. Złotej Żaby Camerimage i kilku Orłów.

ekspert_adam_bajerski_small

Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi (w 1992 roku). Brał udział w realizacji reklam i seriali telewizyjnych Plebania i Samo życie (czołówka). Filmowy debiut fabularny to Zmruż oczy za który otrzymał (wspólnie z Pawłem Śmietanką) nagrodę za zdjęcia na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodę specjalną na festiwalu Camerimage 2003.

ekspert dyllus smallCeniony operator filmowy, absolwent Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć nagradzanych filmów - "Emilka płacze", "Ballada o Piotrowskim". Laureat Złotej Kijanki Camerimage 2006, Panavision Student Award, Kodak Award - Polish Film Festival in Los Angeles 2007 za najlepsze zdjęcia do filmu "Sezon na kaczki" w reżyserii Julii Ruszkiewicz. Uczestnik African Charity Expedition 2010 i Ekspedycji do Workuty w Rosji. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska 2011". 
Nominowany do Złotej Żaby w Konkursie Głównym Camerimage 2013 za zdjęcia do filmu „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Kilka lat spędził w Azji realizując zdjęcia do filmów fabularnych „Bari Luyz” (reż. Anna Arevshatyan) oraz „Mirzya” (reż. Rakeysh Omprakash Mehra). Niedawno skończył pracę nad filmem „Jestem moredercą” Macieja Pieprzycy, którego premierę zaplanowano na 2017 rok. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

ekspert_adam_bajerski_small

Polski operator filmowy specjalizujący się w technice steadicam. W 1993 rok ukończył PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim. Od tamtej pory zrealizował ponad sto produkcji  kinowych i telewizyjnych w tym m.in. „Ogniem i Mieczem”, „Reich”, „Dzień Świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Świadek koronny”, „Katyń”, „W ciemności”, „Sala samobójców”, „Róża”, „Jesteś Bogiem”, „Miasto 44” i wiele innych.

ekspert_michal_dudziewicz_small

Uznany reżyser i scenarzysta, wykładowca akademicki. Ukończył Wydział Reżyserii PWSTiF w Łodzi. Szef programowy festiwalu Plus Camerimage.

ekspert_sala_samobojcow02_small


Montażysta filmowy. Pracował między innymi przy takich filmach
jak "Sala samobójców", "Oda do radości" i serialu "Pitbull"...

 

Reżyser, scenarzysta, kulturoznawca i wykładowca akademicki, autorka nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych ("Big Love", "Moja nowa droga", "Dzika plaża", "Landryneczka"...).

 

ekspert andersz smallAktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Tancerz, wielokrotny mistrz Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim, kilkukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata. Pasjonat sportu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Pręgi” (reż. Magdalena Piekorz) i „Obława” (reż. Marcin Krzyształowicz). Na deskach teatralnych zadebiutował w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej w roku 2011, w spektaklu „Hotel Nowy Świat” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Rola Petera w spektaklu „Hawaje czyli przygody siostry Jane” (premiera w kwietniu 2016) jest debiutem Alana Andersza na deskach teatru Capitol. Aktualnie jest studentem w Warszawskiej Szkole Filmowej.

ekspert_leszek_ciechonski_small.jpg

Reportażysta, filmowiec, reżyser, dziennikarz w 1994 zadebiutował w telewizyjnym „Magazynie Ekspresu Reporterów”, który od tego czasu wyemitował blisko 200 jego reportaży, autor 15 filmów dokumentalnych („Chłopcy”, „Tajemnica Parowego Młyna” i „Przyspieszony Przemyśl-Szczecin”, ...)

ekspert tomasz augustynek small

Polski operator filmowy młodego pokolenia. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Znany przede wszystkim z pracy przy serialach ''Wataha'', ''Ratownicy'', ''Odwróceni'' czy ''Świadek Koronny''. Za dokument pt. ''Ziętek'' (2008) otrzymał Nagrodę Specjalna Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Saratowskie cierpienia" w Saratowie.

ekspert pawel tybora smallPaweł Tybora - polski operator młodego pokolenia, znany przede wszystkim z filmu Onirica oraz Młyn i Krzyż gdzie jest autorem zdjęć. Autor efektów specjalnych do filmówtakich jak: DISCO POLO, JACK STRONG, DROGÓWKA, GRY, ONIRICA, PAPUSZA, NIE KŁAM KOCHANIE, TESTOSTERON...

 

ekspert_maciej_cuske_small

 

Reżyser filmów dokumentalnych.
Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie...

ekspert_marcin_sauter_small

Bydgoszczanin,  prowadzi Bydgoską Kronikę Filmową. Studiował fotografię w PWSFTv iT w Łodzi,. Jest  absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, reżyserem filmów dokumentalnych m. in.: „Kino Objazdowe”, „Na północ od Kalabrii”, „Pierwszy Dzień”, „Hakawati” i autorem  zdjęć do wielu filmów dokumentalnych...

ekspert_adam_torczynski_small

 

Twórca efektów specjalnych do filmów oraz animacji 3D.
Reżyser animacji w Sali Samobójców...

ekspert_maciej_pisarek_small

Ur. 08.11.1966 w Krakowie W 1995 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. W latach 1985-90 studiował polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie reżyserię w PWSFTv i T oraz w Northern School Of Film And Television.

ekspert zielinski small

Reżyser i montażysta człowiek kreatywny szukający inspiracji w świecie który go otacza. Twórca wielu wideoklipów, form dokumentalnych oraz krótkich form filmowych. Jako montażysta montował teatry telewizji, dokumenty oraz filmy krótkometrażowe. Często zapraszany do współpracy jako operator do niekonwencjonalnych produkcji filmowych gdzie nie tylko wiedza podstaw realizacji się liczy ale stworzenie odpowiedniego klimatu filmowego w którym nie ma dla niego granic. Ponadto eksperymentator muzyczny, działacz społeczny, pracował przy filmach: "Historia Roja", "Złodzieje energii", "Psie głowy", "Kwatera bożych pomyleńców"...

 

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia