2017 Logo strona

05

Uznany opertor filmowy, laureat Oscara, nagrody BAFTA. W 2011 roku gość specjalny Gali Sztuki Wyboru. Znany przede wszystkim z filmów: Goryle we mgle (Gorillas in the Mist), Rain Man, Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society), Firma (The Firm), Angielski pacjent (The English Patient), Miasto Aniołów (City of Angels), Utalentowany pan Ripley (The Talented Mr. Ripley), Gniew oceanu (The Perfect Storm), Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone), Turysta (The Tourist).

gosc gala 2016 Anthony Dod MantleS

Autor zdjęć filmowych, laureat Oscara za zdjęcia do „Slumdog. Milioner z ulicy” i Złotej Żaby Camerimage 2008 – w jego filmografii możemy znaleźć m.in. takie tytuły jak: „Ostatni król Szkocji”, „127 godzin” Danny Boyle’ a, „Wyścig” Rona Howarda, „Snowden” Oliwiera Stone’a (nominowany w tegorocznym Konkursie Głównym Camerimage) oraz „Trainspotting 2”, do którego aktualnie zakończył zdjęcia. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 john tolls

Amerykański operator filmowy. Laureat Oscara. Po raz pierwszy przy filmie kinowym pracował w 1978. W następnej dekadzie wspólpracował m.in. z Johnem Schlesingerem i Francisem Fordem Coppolą. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 chapmanS

Autor zdjęć filmowych, dwukrotnie nominowany do Oscara za filmy Wściekły byk", "Ścigany", laureat Nagrody za Całokształt Twórczości Camerimage 2016. Jego talent podziwiać możemy w filmach: „Taksówkarz” czy „Wściekły byk” Martina Scorsese, „Szczęki” Stevena Spielberga, „Pogromcy Duchów 2”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2014 chanel s

Amerykański operator filmowy i reżyser. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Nominowany do Oscar'a za filmy: Pasja, Patriota, Droga do domu, Urodzony sportowiec, Pierwszy krok w kosmos, laureat Camerimage za całokształt twórczości. Nakręcił 29 filmów między innymi: Spędźmy tę noc razem, Czarny rumak, Bez mojej zgody, Wystarczy być, Patriota, Pasja, Pierwszy krok w kosmos, Anna i Król, Droga do domu, List w butelce, Skarb narodów.

gosc gala 2014 opasinski s

Polski operator filmowy, reżyser i scenarzysta. W latach 90. zaczął realizować filmy w USA. Jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, m.in. „Krótki film o zabijaniu”, „Trzy kolory. Niebieski”, „Dowód życia” z Hollywoodzką obsadą: Meg Ryan i Russell Crowe, „Harry Potter i Zakon Feniksa”  czy „Helikopter w ogniu”, za pracę nad którym otrzymał nominację do Oscara.

gosc Matthew Libatique gala 2015s

Amerykański operator filmowy. Jest najbardziej znany ze swojej współpracy z Darrenem Aronofskym i Joelem Schumacherem.. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

gosc Tronick gala 2015s

Amerykański montażysta filmowy, pojawił się wirtualnie na warsztatach filmowych Sztuki Wyboru w 2014 roku, gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku. Znany między innymi z filmów takich jak: Akt odwagi, Green Hornet 3D, Sylwester w Nowym Jorku, Lakier do włosów, Mr. & Mrs. Smith, S.W.A.T. Jednostka Specjalna, Król Skorpion, Diamentowa afera, Wulkan, Egzekutor, Liberator 2, Prawdziwy romans, Zapach kobiety, Hudson Hawk, Zdążyć przed północą, Gliniarz z Beverly Hills II.

gosc gala 2014 horberg s

Amerykański producent filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Dzięki jego uprzejmości mogliśmy w trakcie warsztatów Sztuki Wyboru w 2014 zaprezentować niedystrybuowany w Polsce film "Disconnect". Znany między innymi z wyprodukowania takich filmów jak: Chłopiec z latawcem, Upadłe anioły, Disconnect, Utalentowany pan Ripley, Wzgórze nadziei, Miłość Larsa, Mów do mnie, Synekdocha, Nowy Jork, Niebo, Zgon na pogrzebie, Obywatel Milk.

gosc Ribisi gala 2015s

Popularny amerykański aktor. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

gosc gala 2016 Ryszard BugajskiS

Znakomity polski reżyser znany m.in.: z filmów „Przesłuchanie”, „Generał Nil”, „Układ zamknięty”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2014 dziedziel small

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Laureat Orła za film "Wesele", Złotej Kaczki za filmy "Dom zły", "Zero", "Miasto morza", Złotego lwa za film "Kret", "Wesele", nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za film "Wesele". Czołowy aktor polskiego kina, w swoim dorobku ma niemal 100 filmów.

gosc Wojciech Mecwaldowski gala 2015s

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

01

Polska aktorka teatralna i filmowa. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2011 roku. Znana między innymi z takich filmów jak: Pod powierzchnią, Testosteron, Lejdis, Różyczka, Bejbi blues, W ukryciu, Obywatel oraz z serialu Lekarze.

gosc gala 2016 Robert GoneraS

Znakomity polski aktor znany m.in.: z filmów „Czas Honoru”, „Dług”, „Big Love”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 Bartosz BielaniaS

 Polski aktor młodego pokolenia, odtwórca jednej z głównych ról w filmie „Na granicy”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

04

Happener, aktor, scenarzysta, niezależny filmowiec. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2013 roku. Laureat Orła za film "Dziewczyna z szafy". Znany między innymi z takich filmów jak: Silverman, Marco P. i złodzieje rowerów, Sobowtór, Nie panikuj!, Dziewczyna z szafy.

03

Polski operator filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2011 roku. Laureat Złotej Kijanki Camerimage, nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" za film "Róża". Znany między innymi z takich filmów jak: Bogowie, Układ zamknięty, Drogówka, Róża, Wenecja, Dom zły.

gosc gala 2016 John  PerezS

Autor zdjęć filmowych, twórca wideoklipów m.in. takich muzyków jak: Rihanna, Shakira, Coldplay, Jayz, Usher, Christina Aguilera, Paul McCartney, czy Eminem. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

johnperez13.com

gosc Sandro Miller gala 2015s

Amerykańskim fotograf, któremu sukces komercyjny pozwolił na realizowanie własnych projektów artystycznych. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku. Oprócz licznych portretów przeznaczonych do publikacji w komercyjnych magazynach ilustrowanych, Miller zrealizował z Malkovichem autorskie miniatury filmowe (m.in. Ecstasy i Malkovich Butterflies).

02

Estoński operator filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2013 roku. W ramach warsztatów Sztuki Wyboru oglądaliśmy film "Nasza klasa" do którego Kristjan-Jaak Nuudi miał okazję realizować zdjęcia, jego wizyta na Gali Sztuki Wyboru była niezwykłym przeżyciem dla uczestników.

gosc gala 2016 Muriel AboulroussS

Autorka zdjęć filmowych, uznawana za pierwszą kobietę operatora w świecie arabskim. Mająca w swoim dorobku zdjęcia do wielu filmów dokumentalnych i produkcji fabularnych, m.in. do filmu „Falafel” czy „Stray Bullet”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 Jonathan SilvermanS

Agent, łowca talentów z agencji in.trin.sic z Los Angeles, która opiekuje się twórcami m.in. seriali „Gra o tron”, „Vinyl” czy „Westworld”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

www.intrinsic-la.com

07

Polski kompozytor filmowy, Dyrekor Centrum Polskiej Muzyki Uniwersytetu Południowej Kalifornii USC w Los Angeles, pisarz. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Znany z pracy przy filmach "Inland Empire", "Labirynt", Polacy w Hollywood", "Owoce miłości".

Nasi eksperci

ARTUR BARCIŚ -...
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pracuje również jako reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w serialu "Do krwi ostatniej". Od lat 80. z sukcesami pojawiał się na dużym ekranie, występując... Więcej >>>
BARTOSZ PIOTROWSKI...
Operator i autor zdjęć filmowych. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Związany z kinematografią od 2005 jako operator kamery przy filmach (m.in.): „Tango z aniołem” (serial), „Tylko miłość” (serial), „Testosteron” (2007), „Lejdis” (2008), „Chce się żyć” (2013)... Więcej >>>
KACPER...
Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych, krótkich dokumentów i teledysków. Filmy, w których był autorem zdjęć, zdobywały liczne nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Nominowany do Złotej Kijanki na Festiwalu Camerimage 2013 za zdjęcia do filmu „Zabicie Ciotki”. Realizując reklamy pracował... Więcej >>>
ALAN ANDERSZ -...
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Tancerz, wielokrotny mistrz Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim, kilkukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata. Pasjonat sportu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Pręgi” (reż. Magdalena Piekorz) i „Obława” (reż.... Więcej >>>
ROBERT WIĘCKIEWICZ...
Polski aktor filmowy i teatralny. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Gość specjalny, wykładowca warsztatów podczas 4 edycji Sztuki Wyboru 2015. Laureat wielu nagród filmowych: dwukrotnie dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni , nagrody specjalnej... Więcej >>>
LUDE RÉNO -...
Scenarzysta, aktor i animator kultury, w latach 2004 – 2011 był reporterem francuskiej telewizji Trace TV. Zrealizował ponad 80 reportaży - w Polsce, Hiszpanii, Czechach oraz USA. Występował w polskich serialach i filmach, jest autorem scenariuszy dla Xawerego Żuławskiego i Bartka Ignaciuka. Od... Więcej >>>
JANUSZ MARTYN -...
Uczestniczył przy realizacji kilkudziesięciu filmów jako animator i twórca layoutu. Pracował jako reżyser, autor postaci i animator w polskiej edycji „Ulicy Sezamkowej”. Główny animator przy „The Story of Little Tree”. W 2002 roku jako główny animator brał udział w animowanej wersji „Mr. Bean”.... Więcej >>>
KRZYSZTOF...
Polski montażysta filmowy. Laureat nagrody za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepszy montaż za film "Mój Nikifor", (ponadto siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody). Współtworzył najgłośniejsze produkcje ostatniej... Więcej >>>
MAREK SKRZECZ -...
Reżyser i montażysta filmowy. Autor wielokrotnie nagradzanych teledysków. Jego niekonwencjonalne realizacje balansują na pograniczu fabuły i dokumentu. Uczestnik wielu projektów edukacyjno-filmowych m.in.: „Świat od świtu do zmierzchu”, „Pomorskie warsztaty filmowe” oraz „Festiwalu Filmu i Sztuki... Więcej >>>
DOROTA...
Polska reżyserka i scenarzystka, przedstawicielka kina autorskiego, odznaczona Krzyżem Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Dorota Kędzierzawska jest kilkukrotną laureatką "Orła" i "Złotych Lwów", została nagrodzona w Cannes w ramach Przeglądu Un... Więcej >>>
ARKADIUSZ TOMIAK -...
Uchodzący za jednego z najlepszych i najciekawszych operatorów filmowych młodego pokolenia. W 1995 ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi.  Autor zdjęć do takich filmów jak „Dziewczyna z szafy”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Obława”, „Symetria” czy „Zróbmy sobie wnuka”, członek... Więcej >>>
ADAM BAJERSKI -...
Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi (w 1992 roku). Brał udział w realizacji reklam i seriali telewizyjnych Plebania i Samo życie (czołówka). Filmowy debiut fabularny to Zmruż oczy za który otrzymał (wspólnie z Pawłem Śmietanką) nagrodę za zdjęcia na 28. Festiwalu Polskich Filmów... Więcej >>>
ŁUKASZ ŻAL -...
ur.24 czerwca 1981 roku w Koszalinie – operator obrazu, fotograf. Ukończył studia na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi w 2008 oraz Wrocławską Szkołę Fotografii AFA. Zajmuje się zarówno krótkimi formami fabularnymi, dokumentami, teledyskami jak i reklamami oraz formami... Więcej >>>
PAWEŁ DYLLUS -...
Ceniony operator filmowy, absolwent Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć nagradzanych filmów - "Emilka płacze", "Ballada o Piotrowskim". Laureat Złotej Kijanki Camerimage 2006, Panavision Student Award, Kodak Award - Polish Film Festival... Więcej >>>
RADOSŁAW ŁADCZUK -...
Operator filmowy,  współtwórca między innymi takich nagradzanych filmów jak "Jesteś Bogiem", "Sala samobójców", "Na północ od Kalabrii", "Bez wstydu" i wielu innych. Operator dostrzeżony poza granicami kraju i angażowany do kolejnych zagranicznych produkcji.  Więcej >>>
BARTOSZ PIETRAS -...
Montażysta filmowy. Pracował między innymi przy takich filmach jak "Sala samobójców", "Oda do radości" i serialu "Pitbull"...   Więcej >>>
prev
next

Goście Gali Sztuki Wyboru

Recenzje Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Nasi eksperci

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia