2017 Logo strona

sztuka_wyboru_logo_2014Sztuka wyboru to nie tylko samodzielne kręcenie filmów i tworzenie grafik, to także osobisty kontakt z uznanymi ludźmi z branży filmowej i graficznej. Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych ekspertów, znajdziecie tutaj grafików, operatorów filmowych, reżyserów, scenarzystów, twórców efektów specjalnych, a także ekspertów z dziedzin metodyki i profilaktyki.

Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Autor zdjęć i operator kamery, przy pełnometrażowych produkcjach fabularnych, m.in. „Świadek koronny”, „Piksele”, „Supermarket”, „Król życia”, „Po prostu przyjaźń” oraz serialach – „Na Wspólnej”, „Naznaczony”, „Lekarze”, „Prokurator”. Realizuje również reklamy i teatry telewizji.

 

ekspert piotrowski smalllOperator i autor zdjęć filmowych. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Związany z kinematografią od 2005 jako operator kamery przy filmach (m.in.): „Tango z aniołem” (serial), „Tylko miłość” (serial), „Testosteron” (2007), „Lejdis” (2008), „Chce się żyć” (2013) czy „Pod Mocnym Aniołem” (2014). Jako samodzielny operator realizował odcinki seriali „Galeria”, „Prawo Agaty” czy też wielokrotnie nagradzaną krótkometrażową „Moją nową drogę”. Jego pełnometrażowym debiutem operatorskim był film „Big Love” (2012) w reż. Barbary Białowąs (wykładowcy projektu Sztuka Wyboru w latach 2013-2015). Był też autorem storyboardu do tej produkcji. Autor zdjęć i współpomysłodawca kampanii „Melanż. Oczekiwania kontra rzeczywistość”. Malarz i muzyk.

ekspert skrzecz smallReżyser i montażysta filmowy. Autor wielokrotnie nagradzanych teledysków. Jego niekonwencjonalne realizacje balansują na pograniczu fabuły i dokumentu. Uczestnik wielu projektów edukacyjno-filmowych m.in.: „Świat od świtu do zmierzchu”, „Pomorskie warsztaty filmowe” oraz „Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi”. Współpracował z fundacją „GPAS Praga Północ”, dla której prowadził warsztaty filmowe z trudną młodzieżą.

ekspert sedzielewski smallAutor zdjęć do filmów krótkometrażowych, krótkich dokumentów i teledysków. Filmy, w których był autorem zdjęć, zdobywały liczne nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Nominowany do Złotej Kijanki na Festiwalu Camerimage 2013 za zdjęcia do filmu „Zabicie Ciotki”. Realizując reklamy pracował m.in. dla Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Orange, czy Ministerstwa Finansów.

ekspert lude smalllScenarzysta, aktor i animator kultury, w latach 2004 – 2011 był reporterem francuskiej telewizji Trace TV. Zrealizował ponad 80 reportaży - w Polsce, Hiszpanii, Czechach oraz USA. Występował w polskich serialach i filmach, jest autorem scenariuszy dla Xawerego Żuławskiego i Bartka Ignaciuka. Od 2006 roku współpracuje z fundacjami, m.in. Fundacją Inna Przestrzeń, Fundacją im. Roberta Schumana, Ośrodkiem Sintar oraz Pedagogami Ulicy. Lude pracuje głównie jako filmowiec, trener dla dzieci i młodzieży, panelista oraz doradca dla trenerów w wielu krajach (Gruzja, Meksyk, Birma, Polska, Gwadelupa, Tunezja, Armenia). Od lutego 2016 jest fundatorem wiceprezesem Fundacji Po-Nad-To.

ekspert Roman Przylipiak small

Reżyser filmów reklamowych, teledysków i filmów fabularnych, scenarzysta, grafik i fotograf. Urodzony w Gdańsku, ukończył PWSTViT w Łodzi oraz Mistrzowską Szkołę Andrzeja Wajdy. Autor kilkudziesięciu teledysków dla najważniejszych polskich artystów. Za wiele z nich otrzymał nagrody i wyróżnienia. Wyreżyserował pierwszy międzynarodowy zwiastun do gry Wiedźmin 3, realizowany w Szkocji.

ekspert michal jaskulski small

Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Twórca teledysków, filmów dokumentalnych, operator filmowy, reżyser. Współpracował między innymi takimi twórcami jak: Patrycja Markowska, Eugeniusz Kowalski, Lidia Kopania, Nina Nu, Paktofonika, Bajm, Edyta Bartosiewicz, Michał Rudaś, Agnieszka Chylińska, Chemia, Against the day, Goya, Mika Urbaniak, Lidia Kopania, Bonarek, Mosqitoo, Maciej Silski, Mezo & Kasia Wilk, Verba, Proletariat, Kazik .
Reżyser i autor zdjęć do spotów reklamowych w kampaniach popularnych marek: empiku, Rexony, Szlachetnej Paczki, Vichy, Zwierciadła, BGŻ.
Operator kamery w filmie „Letnie przesilenie” w reż. Michała Rogalskiego /autor zdjęć Jerzy Zieliński/, a ostatnio reżyser, producent i autor zdjęć filmu dokumentalnego „Przy Planty 7/9”, pokazywanego i nagradzanego w ramach wielu festiwali na świecie.

ekspert martyn smalll

Uczestniczył przy realizacji kilkudziesięciu filmów jako animator i twórca layoutu. Pracował jako reżyser, autor postaci i animator w polskiej edycji „Ulicy Sezamkowej”. Główny animator przy „The Story of Little Tree”. W 2002 roku jako główny animator brał udział w animowanej wersji „Mr. Bean”.
Film „Gdzie jest Nowy Rok?” zrealizowany na zamówienie Telewizji Polskiej w jego reżyserii otrzymał międzynarodowe wyróżnienia.
Autor i współautor projektów postaci, plastyki i scenografii wnętrz do wielu filmów i seriali, oraz do kampanii reklamowych. Jest także autorem wielu storyboardów i ilustracji. Obecnie reżyser, animator, szef działu animacji Studia Filmowego Anima-pol .

 

Operator, motażysta, doktorant Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT, autor teledysków.

 

ekspert marceli gawrys small

Operator, dźwiękowiec, montażysta, asystent reżysera, brał udział w tworzeniu takich filmów dokumentalnych jak: "MIŁOŚĆ BEZ USTAWKI", "GOOD MORNING, LENIN!", "WKRĘCACZE". Zajmuje się także reklamą oraz tworzeniem teledysków. Właściciel studia filmowego Snufkin studio w Warszawie. Aktualnie realizuje w USA film dokumentalny poświęcony polskim akcentom w przyszłej eksploracji marsa.

 

Montażysta - współpracował przy filmach dokumentalnych "Moja wola", "Sati" oraz cyklach dokumentalnych "Prywatne śledztwa", "Miejsca przeklęte", montował dla stacji telewizyjnych HBO i Canal+. Przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM).

 

Eksperci z poprzednich edycji

ekspert_lukasz_zal_small

ur.24 czerwca 1981 roku w Koszalinie – operator obrazu, fotograf. Ukończył studia na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi w 2008 oraz Wrocławską Szkołę Fotografii AFA. Zajmuje się zarówno krótkimi formami fabularnymi, dokumentami, teledyskami jak i reklamami oraz formami video-art. Film "Ida", który współtworzył z Pawłem Pawlikowskim jest tegorocznym polskim kandydatem do Oscara.

ekspert wieckiewicz small

Polski aktor filmowy i teatralny. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Gość specjalny, wykładowca warsztatów podczas 4 edycji Sztuki Wyboru 2015. Laureat wielu nagród filmowych: dwukrotnie dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni , nagrody specjalnej Jury dla najlepszego aktora za podczas 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a także – czterokrotnie – nagrody Polskiej Akademii Filmowej „Orły” .

gosc gala 2014 kedzierzawska s

Polska reżyserka i scenarzystka, przedstawicielka kina autorskiego, odznaczona Krzyżem Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Dorota Kędzierzawska jest kilkukrotną laureatką "Orła" i "Złotych Lwów", została nagrodzona w Cannes w ramach Przeglądu Un Certain Regard, a jej film "Jutro będzie lepiej" wielokrotnie wyróżniała młoda publiczność festiwalowa.

ekspert barcis small

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pracuje również jako reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w serialu "Do krwi ostatniej". Od lat 80. z sukcesami pojawiał się na dużym ekranie, występując m.in. w takich filmach jak „Znachor” Jerzego Hoffmana, „Krótki film o zabijaniu” i „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego. fot. Franciszek Barciś

gosc gala 2014 reinhart s

Polski operator filmowy, montażysta i producent. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Dwukrotny laureat Orła za filmy "Jestem" i "Wenecja", laureat Złotych Lwów za film "Wenecja" i "Nic", dwukrotny laureat Złotej Żaby za filmy "Wrony" i "Wenecja", wielokrotnie nominowany za pozostałe swoje filmy.

Kaniewski_2aCzy wiesz co łączy Polskę z  opływową  sylwetką Ferrari?  Nie?! To pewnie też nie zdajesz sobie sprawy z polskich powiązań z  kultowym kabrioletem Mazda MX-5-!?  Dorzuć  do tego jeszcze wkład naszego kraju w wygląd karoserii aut takich jak Citroen C4 Picasso, Suzuki oraz nowe, czerwone logo Fiata…Tak, trudno w to uwierzyć , ale to wszystko projekty autorstwa polskiego designera, Janusza Kaniewskiego...

gosc gala 2014 opasinski s

Polski grafik specjalizujący się w tworzeniu plakatów filmowych, stworzył około 350 kampanii filmowych, jedna z czołowych postaci Hoolywood w tej dziedzinie. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku.

ekspert krzysztof szpetmanski small

Polski montażysta filmowy. Laureat nagrody za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepszy montaż za film "Mój Nikifor", (ponadto siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody). Współtworzył najgłośniejsze produkcje ostatniej dekady, m.in. : "Plac Zbawiciela", "Komornik", "Dług", „Cześć Tereska” ,"Przedwiośnie" czy ''Kariera Nikosia Dyzmy''. Jego dorobek artystyczny to ponad 60 zmontowanych filmów.

Operator filmowy, reżyser, wykładowca. Autor z ogromnym dorobkiem, wielokrotnie nagradzany, brał udział w tworzeniu między innymi takich filmów jak: Sztos 2, Różyczka, Jutro idziemy do kina, Kto nigdy nie żył..., Królowa chmur, Strażnik minionego czasu, E=mc2, Sfora: Bez litości, Tam i z powrotem, Csodálatos mandarin, Prymas - Trzy lata z tysiąca, Cud purymowy, Kalipso, Córy szczęścia, Ostatnia misja, Sztos, Dusza śpiewa, Auschwitz - zstąpienie do piekieł, Autoportret z kochanką, Niepisane prawa, Szuler, Podróż do Polski, Cały ten zgiełk, Światło w mroku i inne... oraz kilku znanych seriali: Czas honoru, Kryminalni, Ekstradycja...

ekspert radoslaw ladczuk small

Operator filmowy,  współtwórca między innymi takich nagradzanych filmów jak "Jesteś Bogiem", "Sala samobójców", "Na północ od Kalabrii", "Bez wstydu" i wielu innych. Operator dostrzeżony poza granicami kraju i angażowany do kolejnych zagranicznych produkcji. 

ekspert_adam_bajerski_small

Uchodzący za jednego z najlepszych i najciekawszych operatorów filmowych młodego pokolenia. W 1995 ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi.  Autor zdjęć do takich filmów jak „Dziewczyna z szafy”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Obława”, „Symetria” czy „Zróbmy sobie wnuka”, członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych i zdobywca kilkunastu czołowych polskich nagród filmowych m.in. Złotej Żaby Camerimage i kilku Orłów.

ekspert_adam_bajerski_small

Ukończył Wydział Operatorski PWSFTViT w Łodzi (w 1992 roku). Brał udział w realizacji reklam i seriali telewizyjnych Plebania i Samo życie (czołówka). Filmowy debiut fabularny to Zmruż oczy za który otrzymał (wspólnie z Pawłem Śmietanką) nagrodę za zdjęcia na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodę specjalną na festiwalu Camerimage 2003.

ekspert dyllus smallCeniony operator filmowy, absolwent Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor zdjęć nagradzanych filmów - "Emilka płacze", "Ballada o Piotrowskim". Laureat Złotej Kijanki Camerimage 2006, Panavision Student Award, Kodak Award - Polish Film Festival in Los Angeles 2007 za najlepsze zdjęcia do filmu "Sezon na kaczki" w reżyserii Julii Ruszkiewicz. Uczestnik African Charity Expedition 2010 i Ekspedycji do Workuty w Rosji. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska 2011". 
Nominowany do Złotej Żaby w Konkursie Głównym Camerimage 2013 za zdjęcia do filmu „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy. Kilka lat spędził w Azji realizując zdjęcia do filmów fabularnych „Bari Luyz” (reż. Anna Arevshatyan) oraz „Mirzya” (reż. Rakeysh Omprakash Mehra). Niedawno skończył pracę nad filmem „Jestem moredercą” Macieja Pieprzycy, którego premierę zaplanowano na 2017 rok. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).

ekspert_adam_bajerski_small

Polski operator filmowy specjalizujący się w technice steadicam. W 1993 rok ukończył PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim. Od tamtej pory zrealizował ponad sto produkcji  kinowych i telewizyjnych w tym m.in. „Ogniem i Mieczem”, „Reich”, „Dzień Świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Świadek koronny”, „Katyń”, „W ciemności”, „Sala samobójców”, „Róża”, „Jesteś Bogiem”, „Miasto 44” i wiele innych.

ekspert_michal_dudziewicz_small

Uznany reżyser i scenarzysta, wykładowca akademicki. Ukończył Wydział Reżyserii PWSTiF w Łodzi. Szef programowy festiwalu Plus Camerimage.

ekspert_sala_samobojcow02_small


Montażysta filmowy. Pracował między innymi przy takich filmach
jak "Sala samobójców", "Oda do radości" i serialu "Pitbull"...

 

Reżyser, scenarzysta, kulturoznawca i wykładowca akademicki, autorka nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych ("Big Love", "Moja nowa droga", "Dzika plaża", "Landryneczka"...).

 

ekspert andersz smallAktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Tancerz, wielokrotny mistrz Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim, kilkukrotny reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata. Pasjonat sportu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Pręgi” (reż. Magdalena Piekorz) i „Obława” (reż. Marcin Krzyształowicz). Na deskach teatralnych zadebiutował w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej w roku 2011, w spektaklu „Hotel Nowy Świat” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Rola Petera w spektaklu „Hawaje czyli przygody siostry Jane” (premiera w kwietniu 2016) jest debiutem Alana Andersza na deskach teatru Capitol. Aktualnie jest studentem w Warszawskiej Szkole Filmowej.

ekspert_leszek_ciechonski_small.jpg

Reportażysta, filmowiec, reżyser, dziennikarz w 1994 zadebiutował w telewizyjnym „Magazynie Ekspresu Reporterów”, który od tego czasu wyemitował blisko 200 jego reportaży, autor 15 filmów dokumentalnych („Chłopcy”, „Tajemnica Parowego Młyna” i „Przyspieszony Przemyśl-Szczecin”, ...)

ekspert tomasz augustynek small

Polski operator filmowy młodego pokolenia. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Znany przede wszystkim z pracy przy serialach ''Wataha'', ''Ratownicy'', ''Odwróceni'' czy ''Świadek Koronny''. Za dokument pt. ''Ziętek'' (2008) otrzymał Nagrodę Specjalna Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Saratowskie cierpienia" w Saratowie.

ekspert pawel tybora smallPaweł Tybora - polski operator młodego pokolenia, znany przede wszystkim z filmu Onirica oraz Młyn i Krzyż gdzie jest autorem zdjęć. Autor efektów specjalnych do filmówtakich jak: DISCO POLO, JACK STRONG, DROGÓWKA, GRY, ONIRICA, PAPUSZA, NIE KŁAM KOCHANIE, TESTOSTERON...

 

ekspert_maciej_cuske_small

 

Reżyser filmów dokumentalnych.
Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie...

ekspert_marcin_sauter_small

Bydgoszczanin,  prowadzi Bydgoską Kronikę Filmową. Studiował fotografię w PWSFTv iT w Łodzi,. Jest  absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, reżyserem filmów dokumentalnych m. in.: „Kino Objazdowe”, „Na północ od Kalabrii”, „Pierwszy Dzień”, „Hakawati” i autorem  zdjęć do wielu filmów dokumentalnych...

ekspert_adam_torczynski_small

 

Twórca efektów specjalnych do filmów oraz animacji 3D.
Reżyser animacji w Sali Samobójców...

ekspert_maciej_pisarek_small

Ur. 08.11.1966 w Krakowie W 1995 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta. W latach 1985-90 studiował polonistykę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie reżyserię w PWSFTv i T oraz w Northern School Of Film And Television.

ekspert zielinski small

Reżyser i montażysta człowiek kreatywny szukający inspiracji w świecie który go otacza. Twórca wielu wideoklipów, form dokumentalnych oraz krótkich form filmowych. Jako montażysta montował teatry telewizji, dokumenty oraz filmy krótkometrażowe. Często zapraszany do współpracy jako operator do niekonwencjonalnych produkcji filmowych gdzie nie tylko wiedza podstaw realizacji się liczy ale stworzenie odpowiedniego klimatu filmowego w którym nie ma dla niego granic. Ponadto eksperymentator muzyczny, działacz społeczny, pracował przy filmach: "Historia Roja", "Złodzieje energii", "Psie głowy", "Kwatera bożych pomyleńców"...

 

Filmy naszych ekspertów

Wśród naszych ekspertów znajdują się zarówno twórcy młodzi jak i tacy z długoletnim stażem Niektórzy z nich tworzą profesjonalne kino rozrywkowe, a inni specjalizują się w dokumencie lub kinie artystycznym. Poniżej przedstawiamy wam plakaty filmów i seriali, przy tworzeniu których nasi eksperci brali aktywny udział.

05

Uznany opertor filmowy, laureat Oscara, nagrody BAFTA. W 2011 roku gość specjalny Gali Sztuki Wyboru. Znany przede wszystkim z filmów: Goryle we mgle (Gorillas in the Mist), Rain Man, Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society), Firma (The Firm), Angielski pacjent (The English Patient), Miasto Aniołów (City of Angels), Utalentowany pan Ripley (The Talented Mr. Ripley), Gniew oceanu (The Perfect Storm), Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone), Turysta (The Tourist).

gosc gala 2016 Anthony Dod MantleS

Autor zdjęć filmowych, laureat Oscara za zdjęcia do „Slumdog. Milioner z ulicy” i Złotej Żaby Camerimage 2008 – w jego filmografii możemy znaleźć m.in. takie tytuły jak: „Ostatni król Szkocji”, „127 godzin” Danny Boyle’ a, „Wyścig” Rona Howarda, „Snowden” Oliwiera Stone’a (nominowany w tegorocznym Konkursie Głównym Camerimage) oraz „Trainspotting 2”, do którego aktualnie zakończył zdjęcia. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 john tolls

Amerykański operator filmowy. Laureat Oscara. Po raz pierwszy przy filmie kinowym pracował w 1978. W następnej dekadzie wspólpracował m.in. z Johnem Schlesingerem i Francisem Fordem Coppolą. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 chapmanS

Autor zdjęć filmowych, dwukrotnie nominowany do Oscara za filmy Wściekły byk", "Ścigany", laureat Nagrody za Całokształt Twórczości Camerimage 2016. Jego talent podziwiać możemy w filmach: „Taksówkarz” czy „Wściekły byk” Martina Scorsese, „Szczęki” Stevena Spielberga, „Pogromcy Duchów 2”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2014 chanel s

Amerykański operator filmowy i reżyser. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Nominowany do Oscar'a za filmy: Pasja, Patriota, Droga do domu, Urodzony sportowiec, Pierwszy krok w kosmos, laureat Camerimage za całokształt twórczości. Nakręcił 29 filmów między innymi: Spędźmy tę noc razem, Czarny rumak, Bez mojej zgody, Wystarczy być, Patriota, Pasja, Pierwszy krok w kosmos, Anna i Król, Droga do domu, List w butelce, Skarb narodów.

gosc gala 2014 opasinski s

Polski operator filmowy, reżyser i scenarzysta. W latach 90. zaczął realizować filmy w USA. Jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, m.in. „Krótki film o zabijaniu”, „Trzy kolory. Niebieski”, „Dowód życia” z Hollywoodzką obsadą: Meg Ryan i Russell Crowe, „Harry Potter i Zakon Feniksa”  czy „Helikopter w ogniu”, za pracę nad którym otrzymał nominację do Oscara.

gosc Matthew Libatique gala 2015s

Amerykański operator filmowy. Jest najbardziej znany ze swojej współpracy z Darrenem Aronofskym i Joelem Schumacherem.. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

gosc Tronick gala 2015s

Amerykański montażysta filmowy, pojawił się wirtualnie na warsztatach filmowych Sztuki Wyboru w 2014 roku, gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku. Znany między innymi z filmów takich jak: Akt odwagi, Green Hornet 3D, Sylwester w Nowym Jorku, Lakier do włosów, Mr. & Mrs. Smith, S.W.A.T. Jednostka Specjalna, Król Skorpion, Diamentowa afera, Wulkan, Egzekutor, Liberator 2, Prawdziwy romans, Zapach kobiety, Hudson Hawk, Zdążyć przed północą, Gliniarz z Beverly Hills II.

gosc gala 2014 horberg s

Amerykański producent filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Dzięki jego uprzejmości mogliśmy w trakcie warsztatów Sztuki Wyboru w 2014 zaprezentować niedystrybuowany w Polsce film "Disconnect". Znany między innymi z wyprodukowania takich filmów jak: Chłopiec z latawcem, Upadłe anioły, Disconnect, Utalentowany pan Ripley, Wzgórze nadziei, Miłość Larsa, Mów do mnie, Synekdocha, Nowy Jork, Niebo, Zgon na pogrzebie, Obywatel Milk.

gosc Ribisi gala 2015s

Popularny amerykański aktor. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

gosc gala 2016 Ryszard BugajskiS

Znakomity polski reżyser znany m.in.: z filmów „Przesłuchanie”, „Generał Nil”, „Układ zamknięty”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2014 dziedziel small

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Laureat Orła za film "Wesele", Złotej Kaczki za filmy "Dom zły", "Zero", "Miasto morza", Złotego lwa za film "Kret", "Wesele", nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za film "Wesele". Czołowy aktor polskiego kina, w swoim dorobku ma niemal 100 filmów.

gosc Wojciech Mecwaldowski gala 2015s

Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku.

01

Polska aktorka teatralna i filmowa. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2011 roku. Znana między innymi z takich filmów jak: Pod powierzchnią, Testosteron, Lejdis, Różyczka, Bejbi blues, W ukryciu, Obywatel oraz z serialu Lekarze.

gosc gala 2016 Robert GoneraS

Znakomity polski aktor znany m.in.: z filmów „Czas Honoru”, „Dług”, „Big Love”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 Bartosz BielaniaS

 Polski aktor młodego pokolenia, odtwórca jednej z głównych ról w filmie „Na granicy”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

04

Happener, aktor, scenarzysta, niezależny filmowiec. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2013 roku. Laureat Orła za film "Dziewczyna z szafy". Znany między innymi z takich filmów jak: Silverman, Marco P. i złodzieje rowerów, Sobowtór, Nie panikuj!, Dziewczyna z szafy.

03

Polski operator filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2011 roku. Laureat Złotej Kijanki Camerimage, nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" za film "Róża". Znany między innymi z takich filmów jak: Bogowie, Układ zamknięty, Drogówka, Róża, Wenecja, Dom zły.

gosc gala 2016 John  PerezS

Autor zdjęć filmowych, twórca wideoklipów m.in. takich muzyków jak: Rihanna, Shakira, Coldplay, Jayz, Usher, Christina Aguilera, Paul McCartney, czy Eminem. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

johnperez13.com

gosc Sandro Miller gala 2015s

Amerykańskim fotograf, któremu sukces komercyjny pozwolił na realizowanie własnych projektów artystycznych. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2015 roku. Oprócz licznych portretów przeznaczonych do publikacji w komercyjnych magazynach ilustrowanych, Miller zrealizował z Malkovichem autorskie miniatury filmowe (m.in. Ecstasy i Malkovich Butterflies).

02

Estoński operator filmowy. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2013 roku. W ramach warsztatów Sztuki Wyboru oglądaliśmy film "Nasza klasa" do którego Kristjan-Jaak Nuudi miał okazję realizować zdjęcia, jego wizyta na Gali Sztuki Wyboru była niezwykłym przeżyciem dla uczestników.

gosc gala 2016 Muriel AboulroussS

Autorka zdjęć filmowych, uznawana za pierwszą kobietę operatora w świecie arabskim. Mająca w swoim dorobku zdjęcia do wielu filmów dokumentalnych i produkcji fabularnych, m.in. do filmu „Falafel” czy „Stray Bullet”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

filmweb logo   imdb logo    wikipedia

gosc gala 2016 Jonathan SilvermanS

Agent, łowca talentów z agencji in.trin.sic z Los Angeles, która opiekuje się twórcami m.in. seriali „Gra o tron”, „Vinyl” czy „Westworld”. Gość Gali Sztuki Wyboru w 2016 roku.

www.intrinsic-la.com

07

Polski kompozytor filmowy, Dyrekor Centrum Polskiej Muzyki Uniwersytetu Południowej Kalifornii USC w Los Angeles, pisarz. Gość specjalny Gali Sztuki Wyboru w 2014 roku. Znany z pracy przy filmach "Inland Empire", "Labirynt", Polacy w Hollywood", "Owoce miłości".

| Organizatorzy | Partnerzy | Patronaty
  logo stopka small kwp weblogo stopka small marszalek weblogo stopka small tumult2    logo stopka small KPCEN   logo stopka small blck fsh  logo stopka small szkola   wojewoda_webpisf logowojewoda_webpsc_logo psm_logo
| Fundatorzy nagród edycja 2017
fundatorzy nagrod-01 - Kopia